Keni marramendje? Ja si ta largojeni me truk të thjeshtë

Profesor i asociuar i Otolaringologjisë në Spitalin Universitar të Kolorados Carol Foster, M.D. ka dhënë këshillën që ju nevojitet për marramendjen (vertigon). Sipas një raporti të lajmeve të CBS Denver,…

Lexo me shum »

Soda eliminon dhjamin tek barku, kofshët dhe krahu

Soda eliminon dhjamin tek barku, kofshët dhe krahu. Që të funksionojë duhet ta përgatisni vetëm kështu! Loading… Soda bikarbon është padyshim përbërësi më i zakonshëm i përdorur, për shkak të…

Lexo me shum »

Kurat me hithër për të kuruar sëmundjet e mëlçisë, reumatizmit dhe artritit

Në mjekësinë popullore hithra njihet si mbretëresha e bimëve mjekësore, për shkak të efekteve të saj pozitive në shërimin e disa sëmundjeve. Përdorimi i kësaj bime gjatë periudhës së pranverës…

Lexo me shum »

Sa është qepa e shëndetshme?

Më poshtë do të mund të njiheni me disa fakte interesante rreth qepës dhe konsumimit të saj. Loading… 1. Qepa e freskët dhe e papërpunuar, e copëtuar ose grimcuar, ka…

Lexo me shum »

Maska e mahnitshme me karrotë për rritjen ekstreme të flokëve, që nuk duhet lënë pa e provuar!

Kjo maske e mrekullueshme do ti bëjë flokët tuaj të butë dhe do te stimulojë rritjen e tyre. Loading… Përbërësit që do t’ju duhen- Karrote e grirë – 1 Gjizë…

Lexo me shum »

Një gotë nga kjo pije në mëngjes për të eliminuar kilet e tepërta të barkut

Provoni të përgatisni këtë recetë të thjeshtë e cila do t’ju hyjë shumë në punë. Loading… Receta: Merrni 6 kumblla të thata, vendosini në një tas dhe derdhni 100 ml…

Lexo me shum »